Loading...

Skenovanie súčiastok

//Skenovanie súčiastok
Skenovanie súčiastok 2018-04-21T19:02:33+00:00

V súčasnosti sa vo výrobných procesoch čoraz viac uplatňujú 3D skenovacie technológie. 3D skenovanie je proces konvertovania fyzického objektu do presného digitálneho modelu. Skenovanie súčiastok umožňuje rýchlo a presne zachytiť tvar a rozmery objektu. Ide teda o vytvorenie digitálnej kópie súčiastky, ktorá sa využíva napríklad pri kontrole kvality produktov, v reverznom inžinierstve alebo vo výrobnom procese.

3D skenovanie súčiastky

Fázy skenovania súčiastok

Najmodernejšie technológie

Používame najmodernejšie technológie pozemnej fotogrametrie. Na zber dát používame fotoaparáty s APS-C a full-frame snímačmi od 16 do 50 Mpix a vysoko svetelné objektívy značiek Canon a Olympus. Výhodou použitia týchto technológií je, že ide o bezkontaktné metódy skenovania a tým pádom nedochádza k porušeniu povrchu skenovaného objektu. Ďalšími výhodami fotogrametrického skenovania: vysoká hustota bodov (rozlíšenie), možnosť skenovania milimetrových súčiastok.

Výstupy

Klientom dodávame 3D model objektu v štandardných súborových formátoch OBJ, WRML, STL. Na modely vám vykonáme potrebné merania, porovnanie a modelovanie. Výsledky zdokumentujeme v číselnej a grafickej forme.

Na prezentačné účely Vám vieme z 3D modelov vyhotoviť rôzne animácie v podobe náletov, preletov, stereoskopických videí. Na požiadavku Vám 3D modely optimalizujeme a pripravíme pre virtuálnu a rozšírenú realitu. Je taktiež možné ich pripraviť aj na prezentáciu priamo v internetovom prehliadači bez potreby inštalácie pluginov.

O podpore iných výstupov alebo formátov nás neváhajte kontaktovať.

Ukážky našich prác

Skenovanie súčiastok
3D skenovanie súčiastka
3D skenovanie súčiastky
3D skenovanie súčiastky
Súčiastky skenovanie
Skenovanie súčiastka

Proces tvorby riešenia

1. STRETNUTIE

Stretnutie pri káve v našich priestoroch. Definujeme cieľ projektu.

2. PLÁNOVANIE

Naplánujeme postup prác a vyberieme najlepšiu možnú technológiu pre váš projekt.

3. SKENOVANIE

Vykonáme skenovanie daného územia vhodne zvolenou technológiou.

4. SPRACOVANIE

Vypracujeme 3D model a vypočítame potrebné údaje pre váš projekt.

5. ODOVZDANIE

Odovzdáme vám finálne vypracovaný projekt vo vami zvolenom formáte.

Sme tu pre vás!

Oslovili vás naše skúsenosti a jedinečné riešenia? Neváhajte nás kontaktovať a pridajte sa medzi našich spokojných klientov.